image-04-2.png

“Po­wiedz mi, a za­pomnę.

Po­każ mi, a za­pamiętam.

Pozwól mi zro­bić, a zrozumiem.”

Konfucjusz

Aktualności

Półkolonie zimowe z robotyką i nie tylko

Dzień dobry, Ferie zimowe coraz bliżej, warto wykorzystać przerwę od nauki i aktywnie spędzić ten czas.

Świetnym sposobem na nudę może być udział Państwa dziecka w naszych półkoloniach.

W tym roku w naszej ofercie turnus będzie zróżnicowany tematycznie. Znajdzie się coś dla fanów robotyki jak i wielbicieli aktywności twórczych. W programie lepienie z gliny, malowanie porcelany, wytwarzanie i dekorowanie magnesów na lodówkę, budowane z klocków Lego i programowane w tematyce „Gwiezdne wojny”. Wyjście do kina, zabawy na świeżym powietrzu i wiele innych.

Dzieciom uczestniczącym w półkoloniach zapewniamy drugie śniadanie, obiad i podwieczorek oraz napoje w trakcie całego dnia zajęć programowych.

Image
Image

Robotyka i programowanie - sezon 2022/2023

Mamy złą wiadomość. Wakacje się skończyły!

Ale jest i dobra: ruszamy z kolejną edycją Warsztatów Robotyki!

 

Dla najmłodszych jak zwykle przygotowaliśmy zajęcia z wykorzystaniem LEGO Education WeDo 2.0. Początkujący poznają świat robotyki dzięki dedykowanej aplikacji LEGO Education. Dla tych zaawansowanych mamy nowe instrukcje i nowe wyzwania w postaci programowania skontruowancyh robotów w aplikacji Scratch.

 

Starsi adepci robotyki będą przygotowywać się do przyszłorocznych zawodów w ramach Robotic Tournament. Naszym celem będzie wzięcie udziału dw tym turnieju i o ile nie zdobycia miejsca na podium to powalczenia o jak najwyższe miejsce.

 

Natomiast dla tych, którzy już nie bawią się klockami mamy "prawdziwą" automatykę pod postacią układów skontruowanych z mikrokontrolerów Arduino, które następnie zaprogramujemy przy pomocy Arduino IDE.

Półkolonie 2022 - Nauka, technologia i sztuka (jak STEAM - Science, Technology, Engineering, Art and Mathematics)

Do tej pory proponując Waszym dzieciom kreatywne spędzanie czasu w ferie i wakacje oferowaliśmy Wam warsztaty lub półkolonie „technologiczne”. Tym razem odpowiadając na liczne prośby po raz pierwszy mamy przyjemność zaprosić do uczestnictwa w półkoloniach bardziej zróżnicowanych tematycznie:

  • KOSMICZNA ROBOTYKA. Oczywiście nie może zabraknąć ROBOTYKI, której tematem przewodnim będzie KOSMOS. Zatem budowane i programowane przez dzieci konstrukcje będą związane z eksploracją odległych planet. Poza tym programowanie kosmicznej gry w Scratch (chyba, że któryś z uczestników będzie chciał pod okiem instruktora spróbować swoich sił w Pythonie). Jak zwykle mnóstwo informacji i ciekawostek związanych z podróżami w kosmos, ale także powiązane z tą tematyką gry planszowe!
  • TWÓRCZO Z FOTO / VIDEO. Dla artystycznych dusz proponujemy półkolonie FOTO/VIDEO. Głównym celem będzie stworzenie komiksu, animacji poklatkowej, reportażu, ale znajdzie się także czas na studyjną sesję fotograficzną nadzorowana przez nauczyciela fotografii. Oprócz tego oczywiście inne aktywności nie związane ze sztuką.
  • ARTYSTYCZNIE I OFF-LINE.Całkowitą nowością jaką proponujemy będą półkolonie OFF-LINE, czyli totalne zero elektroniki. W trakcie półkolonii skoncentrujemy się na aktywnościach twórczych: lepienie z gliny, malowanie porcelany, wytwarzanie i dekorowanie magnesów na lodówkę, origami. W czasie kiedy nie będziemy tworzyć tych cudów wrócimy do czasów dzieciństwa rodziców naszych uczestników proponując dzieciom gry i zabawy znane starszym pokoleniom.

Wszystkie turnusy mogą oczywiście liczyć na wycieczkę i wyjście do kina. Dużym powodzeniem cieszą się także nasze gry terenowe, zatem i takich atrakcji nie zabraknie.

Dzieciom uczestniczącym w półkoloniach zapewniamy drugie śniadanie, obiad i podwieczorek oraz napoje w trakcie całego dnia zajęć programowych. Opiekę od godz. 7:45 do 16:15, ubezpieczenie i dobrą zabawę.

Koszt turnusu 650 zł

  • 18-22.07.2022; Artystycznie i off-line
  • 25-29.07.2022; Twórczo z foto/ video
  • 01-05.08.2022; Kosmiczna robotyka
  • 08-12.08.2022; Artystycznie i off-line

Więcej szczegółów pod nr telefonu 662 808 600.

Image

Image

Image
Image

Słoneczniki 2019

Miło nam poinformować, że po raz drugi zostaliśmy nominowani do nagrody Słoneczniki w konkursie organizowanym przez portal CzasDzieci.pl.
Tym razem nominowani jesteśmy w kategorii Logika aż dwa razy za:
- W świecie dinozaurów - wakacje z robotami
- Warsztat dla małych dzieci. Sen Alicji - jak działa mózg? (wspólnie z VERSO)
Ponadto otrzymaliśmy nominację w kategorii Sztuki Wizualne za:
- W świecie fotografii - kreatywne wakacje
oraz w kategorii Przyroda za:
- W świecie dinozaurów - wakacje z robotami
Cieszymy się niezmiernie, że nasze półkolonie spotykają się z Państwa i organizatorów plebiscytu uznaniem.
Dodam tylko, że nagrody w plebiscycie przyznaje Kapituła Konkursu, ale również Wy Drodzy Rodziece przez głosowanie dostępne na stronie: https://sloneczniki.czasdzieci.pl/ankieta-slask-2019.php.
Zapraszamy do głosowania na nasze inicjatywy i z góry dziękujemy za oddane głosy.

Jurabot 2019

Image
Image

Robotic Tournament 2019

Obecna edycja Robotic Tournament składać się będzie z piętnastu konkurencji: NanoSumo, MicroSumo, MiniSumo, Sumo, LineFollower, LineFollower enhanced, MicroMouse, Freestyle, RoboDragRace, LineFollower for LEGO, LineFollower for LEGO enhanced, Sumo for LEGO, LegoConstructor i RoboDragRace for LEGO oraz RoboStrong.

Więcej informacji na stronie Robotic Tournament.

Arduino Day 2019

Już za trzy tygodnie wraz z Inżynier Domu będziemy na placu Sejmu Śląskiego w Katowicach świętować Arduino Day 2019. Serdecznie zapraszamy.

Image
Image
44625070_2315706985123292_8736343571784794112_o.jpg

European CodeWeek 2018

Drugi rok z rzędu wzięliśmy udział w popularyzacji kodowania wplacówkach oświatowych.

home8.png

ROBOTYKA W SZKOLE

Od 2017 roku z powodzeniem prowadzimy również zajęcia robotyki w tyskich szkołach podstwowych. Nasze zajęcia są idealnym uzupełnieniem programowania, które znalazło się programie nauczania. 

Mając na uwadze, że dzieci mają wiele innych zajęć i równie dużo prac domowych proponujemy Państwu zajęcia w czasie świetlicowym czyli przed regularnymi lekcjami lub bezpośrednio po nich zanim rodzice zdążą wrócić z pracy.

Współpracujemy z

Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image

ZAJĘCIA CYKLICZNE

Arduino

Wiek: 11 - 15 lat

Wkraczamy w świat mikrokontrolerów – roboty oparte są na popularnych układach Arduino pozwalających na konstruowanie zaawansowanych robotów oraz zautomatyzowanych urządzeń codziennego użytku. Możliwości Arduino sięgają aż po tak zaawansowane urządzenia jak drukarki 3D czy drony. Programowanie mikrokontrolerów realizujemy przez oprogramowanie Scratch a w dalszej perspektywie Arduino IDE oparte na języku programowania C. Planujemy także wdrożyć projektowanie układów elektronicznych z wykorzystaniem edytora wizualnego Fritzing oraz aplikacji do projektowania układów Eagle CAD.

Termin zajęć: poniedziałek 18:00 - 19:30

LEGO WeDo 2.0

Wiek: 6 - 9 lat

W czasie zajęć dzieci budują proste roboty z uznanych na całym świecie zestawów LEGO WeDo 2.0 i programują je przy użyciu dedykowanego oprogramowania Lego Education WeDo Software oraz wolnego oprogramowania Scratch pozwalającego nie tylko na sterowanie konstrukcjami LEGO WeDo, ale także na tworzenie samodzielnych aplikacji komputerowych.

Termin zajęć: wtorek 17:00 - 18:30

LEGO Mindstorms EV3

wiek 9-12 lat

Zajęcia prowadzone są w oparciu o zestawy LEGO Mindstorms  które pozwalają na konstruowanie nie tylko robotów ale również prostych urządzeń wykorzystujących dostępne w zestawach czujniki elektroniczne, programowanie natomiast realizowane jest przez dedykowane oprogramowanie LEGO Mindstorms Software oraz dostosowane do zestawów oprogramowanie Scratch. W tej grupie wiekowej rozpoczniemy również projektowanie robotów w programie LEGO Digital Designer.

Termin zajęć: środa 17:00 - 18:30

Nasze Projekty na Youtube

LEGO WeDo 2.0

LEGO Education WeDo 2.0 Forklift

LEGO Mindstorms NXT

Chinook from LEGO Education Mindstorms EV3

Arduino

Elektrownia wiatrowa LEGO WeDo

KIDS' ART GALLERY

Portfolio/por1.jpg

Portfolio 1

Portfolio/por2.jpg

Portfolio 2

Portfolio/por3.jpg

Portfolio 3

Portfolio/por4.jpg

Portfolio 4

Portfolio/por5.jpg

Portfolio 5

Portfolio/por7.jpg

Portfolio 6

Portfolio/por11.jpg

Portfolio 7

Portfolio/por8.jpg

Portfolio 8

AR.Creative

al. Piłsudskiego 43

43-100 Tychy

tel. +48 662 808 600 | +48 668 748 552

e-mail: kontakt@arcreative.pl